e-płytki24

świat płytek i łazienek

remontuj z planem
Różne

Remontuj z planem

Malowanie ścian to banalne zajęcie, które wykonywać może każdy. Remont wcale nie jest taki męczący, wystarczy odrobina chęci do pracy. Powyższe dwa zdania bardzo często są powtarzane w polskich domach. Występują zaraz obok: „ale po co nam fachowcy? Samemu to można raz-dwa zrobić”. Jak uczy nas doświadczenie życiowe – dobre chęci to za mało. Dobrymi chęciami jest przecież piekło wybrukowane. Czy remont jest przyjemny i łatwy? Nie. Czy można go przeżyć? Jak najbardziej, trzeba jedynie wiedzieć jak.

Z remontem za pan brat

Remont to konieczna część życia „na swoim”. Sam w sobie nie jest rzeczą, która wyjęta została prosto z bajek, choć efekty może dać już iście bajkowe. Trzeba jednak pamiętać, że nawet do „zwykłego” malowania ścian należy się właściwie przygotować.

Po pierwsze trzeba przygotować otoczenie. Odsunąć meble, zakryć je folią malarską – nie ma sensu robić więcej bałaganu, niż to konieczne. Po drugie – przygotować ściany. Muszą być czyste, odtłuszczone i przygotowane na przyjęcie farby. Przydatne będzie również zagruntowanie ścian. Grunt szczepny sprawi, że farba lepiej przylegać będzie do podłoża, co oszczędzi nam czasu, który poświęcić musielibyśmy na kolejne malarskie poprawki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *